.

Dorman IS301XL Предна Внатрешна Прачка За Вратоврска За Специфични Модели На Lexus Toyota, избрани Црни Вклопувања: 1992 - ТОЈОТА КАМРИ, 1995 - ТОЈОТА АВАЛОН

Dorman IS301XL Предна Внатрешна Прачка За Вратоврска За Специфични Модели На Lexus Toyota, избрани Црни Вклопувања: 1992 - ТОЈОТА

DEN 3036.16

Од стока
Во магацинот

Овој продолжен крај на прачката за вратоврска е изграден за мазни перформанси и супериорна издржливост. Одликувајќи се со зацврстена обетка, високо полирана топка, полимерно лежиште без одржување, И.Ц. е. синтетичка маст и врвна отпорност на корозија. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Продолжена конструкција - овој крај на вратоврската е изграден со карактеристики за да обезбеди непречени перформанси и продолжена издржливост за возачите кои бараат. Супериорна Топчеста Обетка-зацврстена Армурадска обетка со високо полирана еверсмазна топка. Лежиште со ниско триење-нормализирано фалсификувано куќиште со и. Ц. е. синтетичка маст и полимерно лежиште со ниско триење. Премиум отпорност на корозија-надворешен Слој На Временските Услови за да се спротивстави на корозија. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Lexus ES300 : 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001 Тојота Авалон : 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004 тојота Камри : 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001 Тојота Сиена : 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003 Тојота Солара : 1999, 2000, 2001, 2002, 2003.

Детални спецификации