.

Супериорна Геометриска Решетка Модерен Тепих Во Затворен Простор, 4 '6', Сина

Супериорна Геометриска Решетка Модерен Тепих Во Затворен Простор, 4 '6', Сина

DEN 752.00

Од стока
Во магацинот

Супериорна Геометриска Решетка Модерен Тепих Или Тркач во Затворен Простор има суптилна елеганција, совршена за ажурирање на вашиот декор. Добро изработен со премиум, 100% полипропиленски влакна, овој килим може да се справи со области со голем сообраќај во вашиот дом, додека останува пријатен под нозете. Неговиот модерен вкрстен дизајн е достапен во три зачудувачки и разноврсни палети со ладна боја : сина со крем линии и суптилно светло сино вознемирувачко, сива чеша со крем линии и сина вознемирувачка, и крем со сини линии и светло сива вознемирувачка. ИЗДРЖЛИВ, МЕК и КАДИФЕН : Изработен со најквалитетни 100% полипропиленски влакна, кои се меки, кадифни и можат да издржат голем сообраќај. ИЗБОР НА ДИЗАЈНЕР : овој килим се одликува со современ стил со контрастен геометриски дизајн на решетки што тече низ целиот. ФИНА КОНСТРУКЦИЈА : Добро изработена со подлога од јута; се препорачува под подлога за тепих. СВОЈСТВА : Антистатички, лесен за чистење, брз во боја, отпорен на молци, хидрофобен, отпорен на влага и мувла. ГОЛЕМИНИ : Површина килим 5 'x 8' е еднаква на 96 инчи долга за 60 "широк; и дневна соба големина 8 'x 10' е еднаква на 120" долго за 96 "широк; И Тркач 2' 7 "x 8' е еднаква на 96 инчи долга за 31 " широк. Висините на купот се еднакви .24". ЛЕСНА НЕГА : редовно Вакуумирајте за да спречите поставување прашина и трошки во влакната. Избегнувајте континуирано изложување на сончева светлина. Користете ножици за да ги отстраните сите лабави краеви. Свртете од време на време за изедначување на абењето. Килимите се отпорни на дамки, мувла и мувла. Место чиста за најдобри резултати.

Детални спецификации