.

Стандарден Прекинувач ЗА Сопирачка ЗА Палење П Н: СЛС-178

Стандарден Прекинувач ЗА Сопирачка ЗА Палење П Н: СЛС-178

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Стандарден Прекинувач За Сопирачка За Палење P/N : SLS-178 Робустен дизајн И високо квалитетни материјали ги задоволуваат строгите барања на денешниот професионалец за услуги. Нашите прекинувачи за запирање се дизајнирани да користат месинг или композитни куќишта со големо влијание како што е наведено, за максимални перформанси и издржливост. Одликувајќи се со специјален дизајн пролет и контакт аранжман за намалување на лакот за продолжен работен век. Проводниците од бакарна легура обезбедуваат супериорна електрична спроводливост со ниски отпорни загуби. Нашите делови се 100% тестирани за да се потврдат и механичките и електричните перформанси на префрлување. Како глобален производител на оригинални производи за палење опрема, одржуваме целосна контрола на квалитетот во текот на целиот производствен процес од компонента до готов производ. Прекинувач За Запирање. Дополнителни Карактеристики Материјал : Метал. Волти : 12.

Детални спецификации