.

Картер Сплитер Сепаратор Алатка Мотоцикл Нечистотија Велосипед АТВ Чудак Случај

Картер Сплитер Сепаратор Алатка Мотоцикл Нечистотија Велосипед АТВ Чудак Случај

DEN 1032.32

Од стока
Во магацинот

Вовед Во Брендот. ВЕВОР е водечки бренд кој е специјализиран за опрема и алатки. Заедно со илјадници мотивирани вработени, ВЕВОР е посветен на обезбедување на нашите клиенти со тешка опрема и алатки по неверојатно ниски цени. Денес, ВЕВОР ги окупираше пазарите на повеќе од 200 земји со 10 милиони плус глобални членови.Зошто Да Изберете ВЕВОР? 1.Тешко Обезбедување На Квалитет 2.Неверојатно Ниски Цени 3.Брза И Безбедна Испорака 4.30-Ден Бесплатни Враќања 5.24/7 Професионална Услуга За Клиенти. Опис На Производот. Чудак Случај Сплитер Сепаратор. Оваа ставка вклучува и завртки за монтирање од 8мм и 6мм и го олеснува расклопувањето на картерот со безбедно туркање на склопот на чудакот од половините на куќиштето. Има прилагодливи краци што дозволуваат да се користи на различни обрасци на завртки. Расклопувањето вертикално подели 2-и 4-тактни картери. . . Тешка Челична Конструкција. Тешка челична конструкција. Тоа ќе биде вашата најдобра и идеална алатка за разделување и сепаратор на картерот досега. . Силни Перформанси. Сплитерот на картерот е задолжителен за расклопување на вертикално поделени картери со 2 и 4 удари. . Монтажа Завртки. Оваа алатка за разделување на картерот вклучува и завртки за монтирање од 8мм и 6мм. . Прилагодливи Краци Од 360 Степени. Нашиот разделувач на картерот е опремен со прилагодливи краци, што овозможува да се користи на различни модели на завртки. . Лесен за употреба. Расклопувањето на картерот станува многу лесно со безбедно туркање на склопот на чудакот од половините на куќиштето. . Широка Апликација. Прстите одговараат на низа различни модели на завртки, соодветни за многу апликации. Оваа алатка можете да ја примените во услови како што се вашата гаража и центри за поправка на автомобили. . . Спецификации. Тежина : 4 фунти (1,85 кг). Димензии (L* W* H) : 11.8"*4"*5.1" (30*10*13см). . Содржина На Пакетот. 1 x Картерот Сплитер Сепаратор Алатка Во собата. ЦВРСТА КОНСТРУКЦИЈА-Со тешка челична конструкција, сплитерот на картерот е неопходност за расклопување на вертикално поделени картери со 2 и 4 удари. ПРИЛАГОДЛИВИ КРАЦИ-прилагодливите краци од 360 степени дозволуваат да се користи на различни обрасци на завртки. Оваа алатка за разделување/сепаратор на случај од ранг ќе го подели вашиот случај на пукнатина лесно без да им наштети на компонентите. ЗАВРТКИ за МОНТИРАЊЕ - овој сплитер на картерот доаѓа со централни завртки за влечење, завртки за монтирање 8мм и 6мм. Ќе работи на повеќето мотори со 2, 4 удари кои имаат вертикално поделен картер. ЛЕСЕН за УПОТРЕБА - со безбедно туркање на склопот на коленестото вратило од половините на куќиштето, расклопувањето на картерот станува лесно, намалувајќи го времето поминато обидувајќи се да смислите начин да го поделите картерот. РАЗЛИЧНИ АПЛИКАЦИИ-инсталаторот на извлекувачот на чудак одговара на низа различни модели на завртки, соодветни за многу апликации. Оваа алатка можете да ја примените во услови како што се вашата гаража и центри за поправка на автомобили.

Детални спецификации