.

Модерен слободно време за гарнизон внатрешен пожарна обвивка, водоотпорен, 42 l 22 w 17 h, гранит сиво

Модерен слободно време за гарнизон внатрешен пожарна обвивка, водоотпорен, 42 l 22 w 17 h, гранит сиво

DEN 341.60

Од стока
Во магацинот

Водоотпорното покритие на водоотпорност на „Гарисон“, комбинира издржливост со елегантна естетска, способна да се спушти против некои од најтешките временски услови што треба да ги понуди мајката природа. Прицврстените споеви помагаат да се задржат вода, нечистотија и остатоци, одржувајќи ја вашата инвестиција чиста и заштитена од елементи на отворено. Натоварена со карактеристики, водоотпорна колекција на гарнизони ја обезбедува нашата најсилна гаранција за гаранција со гаранција од 3 години производител-заштитени со модерен одмор. Современиот мебел за внатрешен двор за мебел за слободно време се дополнува до најтешките временски елементи. Подобрувањето на вашиот простор за живеење на отворено и заштитата на вашите инвестиции е обврска што ја сфаќаме многу сериозно. Поминете повеќе време на отворено со најблиски и заштитете го вашиот животен стил на слободно време. Покриена јама од оган : одговара на повеќето правоаголни јами за пожар во внатрешен двор до 42-инчи долги x 22-инчи широк x 17-инчи висока . 100% водоотпорен капак : Трајниот материјал има засилен, прислушуван шевови за да го одржува вашиот мебел за внатрешен двор чист и заштитено од Елементи додека одличната УВ отпор помага да се намали бледнее со текот на времето . Трајно и безбедно вклопување : основен гром за врски и 4 токи на нозете ви помагаат да ви овозможат безбедно, прилагодено прилагодено за време на склоно време и високи ветрови-не дизајнирани да ги покриваат целосно тркалата или нозете . Минимизира кондензација : Вградените отвори за воздух нудат максимална вентилација, овозможувајќи изготвување за да се спречи вашиот капак да не дува во големи ветрови, додека го минимизира изградбата на мувла и мувла. Влажна крпа-3-годишна гаранција на производител против материјални дефекти од абење и солза или УВ изложеност .

Детални спецификации