.

Кејт и Мило Комплет За Леење Стомак, Подарок За Туш За Бебиња За Идната Мајка, Бел

Кејт и Мило Комплет За Леење Стомак, Подарок За Туш За Бебиња За Идната Мајка, Бел

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Ако сликата вреди илјада зборови, тогаш Овој Комплет За Спомен За Фрлање Стомак Кејт И Мило е апсолутно бесценет! На многу новопечени мајки навистина им недостасуваат тркалезните бебешки испакнатини и чувството да бидат бремени. Комплетот За Спомен На Стомакот Кејт И Мило ви овозможува да се држите до таа скапоцена меморија само малку подолго. Доаѓа во комплет со се што ви треба за да ја повторите полнотата и радоста на бременоста. Ќе добиете 5 ролни нетоксична гипс лента, лубрикант за леење стомак, пластична крпа за капка, нелатекс ракавици и екран за брусење. Овој комплет е исто така многу лесен за употреба. Откако ќе го подмачкате растечкиот стомак, намачкајте ја пластичната крпа на удобна површина и седнете додека вашиот партнер нежно ги става лентите од гипс лента преку вашата испакнатина и линија на биста. Создавањето на оваа актерска екипа за стомак е единствено искуство. Сигурно ќе почувствувате блискост и интимност со вашиот партнер бидејќи тие со љубов ја оцртуваат вашата пренатална фигура. Сигурно ќе има насмевки, нежни милувања и многу смеа. Откако ќе се постават лентите погрижете се да останете мирни додека малтерот делумно не се исуши, околу 10 минути. Тогаш е безбедно да започнете полека да ја отстранувате гипсот. Совети и Трикови : пресечете ги гипсените ленти пред да започнете, задолжително набавете убав мазен слој на основата пред да се обидете со втор слој, одете на покривање со дебелина, доколку е можно чувајте шише со спреј за вода во близина за повторно мокрење за да ги измазните сите брчки. Кога гипсот е подготвен за отстранување обидете се да земете неколку длабоки вдишувања додека целосно ги проширувате белите дробови и дијафрагмата, а потоа нежно лизгајте ги прстите под рабовите пред внимателно да ги подигнете. На многу новопечени мајки им недостасуваат тркалезните бебешки испакнатини и чувството да бидат бремени. Комплетот За Спомен На Стомакот на Кејт и Мило ви овозможува да се држите до таа скапоцена меморија само малку подолго. Лесно реплицирајте го стомакот со овој комплет што доаѓа во комплет со се што ви треба за да создадете уникатно спомен и единствено искуство. Вклучува : Комплет За Спомен За Леење Стомак со 5 ролни нетоксична гипс лента, лубрикант за леење стомак, пластична крпа за капки, ракавици без латекс, екран за брусење и упатства. Димензиите на финалниот производ зависат од висината на Очекуваната Мајка. Украсете ја актерската екипа со боја или користете го стомакот како забавна книга за гости спомен со тоа што пријателите ќе го потпишат готовиот производ под туш за бебиња. Осигурајте се да го вклучите овој комплет за фрлање стомак во регистарот за подароци за бебиња или да го донесете како специјален подарок за туш за бебиња за мајка-да биде!.

Детални спецификации