.

Vg2860mhl-4K 4K UHD Monitономски Монитор Со HDMI И DisplayPort За Дома И Канцеларија

Vg2860mhl-4K 4K UHD Monitономски Монитор Со HDMI И DisplayPort За Дома И Канцеларија

DEN 9511.52

Од стока
Во магацинот

Viewsonic® VG2860mhl-4 K 28" ултра HD LED мониторот обезбедува неверојатна дефиниција, ergономски дизајн и поврзување отпорно на иднината за крајната работна средина. Одликувајќи се со панел со ултра висока резолуција 3840х2160, овој монитор прикажува живописни, детални слики со 4 пати поголема густина на пиксели од конвенционалните ЦЕЛОСНИ HD монитори. Опциите за поврзување отпорни на иднината вклучуваат displayport® 1.2 A, HDMI®, DVI и 4-USB порти за флексибилно поврзување со различни апликации кои се движат од уредување документи до прегледување детална графика. Функционалноста на viewsonic multipicture que овозможува ефикасно мултитаскинг преку обезбедување истовремено гледање до четири поделени прозорци, додека целосната ergономска функционалност обезбедува максимална удобност и зголемена продуктивност. Со функција За заштеда на енергија Во Еко-режим, VG2860mhl-4 K обезбедува голема заштеда на енергија додека ја зголемува продуктивноста за различни деловни апликации. КВАЛИТЕТНО ВРЕМЕ НА ЕКРАНОТ : од големи податоци до прекрасни презентации, овој монитор обезбедува 4k UHD (3840x2160p) гледање ЗА секоја задача. ПРОДУКТИВНОСТ И УДОБНОСТ : Напредната ergономија помага да се зголеми продуктивноста со целодневна удобност. ФУНКЦИОНАЛНОСТ НА ПОВЕЌЕ СЛИКИ : поддршка на мулти-задачи и истовремено гледање до 4 видео извори. ФЛЕКСИБИЛНО ПОВРЗУВАЊЕ : VG2860 MHL-4 K поддржува лаптопи, Компјутери, Macs и POS системи со HDMI, Display Port, DVI-D и USB влезови. ВОДЕЧКА ВО ИНДУСТРИЈАТА ГАРАНЦИЈА : 3-годишно покривање со пристап до нашиот тим за услуги на клиентите со седиште во САД. ВКЛУЧЕНО во ПОЛЕТО : Лцд-Монитор, Кабел за Напојување, Кабел За Прикажување, HDMI MHL Кабел, Аудио Кабел и USB-Кабел.

Детални спецификации