.

Evenflo Everstage DL Се-Во - едно Кабриолет Автомобил Седиште, Солидна Печати Црна

Evenflo Everstage DL Се-Во - едно Кабриолет Автомобил Седиште, Солидна Печати Црна

DEN 6079.84

Од стока
Во магацинот

Кога се користи како седиште за автомобил за мали деца, вашето дете може да остане подолго свртено наназад. Ремен За Една Рака, Без Преклопување : Едноставно поместете го потпирачот за глава со едната рака за да ја прилагодите висината и темпераментот во еден чекор. За употреба како автомобилско седиште за доенчиња, навалувањето на седиштата обезбедува зголемена поддршка и удобно го агли детето за да го минимизира падот на главата додека помага да се одржат отворени дишните патишта, за обичај, лулка. Седиштето За кабриолет за автомобили "Секоја Фаза" Е гордо тестирано над индустриските стандарди пред, страничниот удар и тестовите за превртување. Агол за Удобност и Безбедност : удобно агли дете за да помогне во минимизирање на падот на главата и да помогне во одржување на дишните патишта отворени, за обичај, лулка одговара. Задно Соочување Подолго-до 50 килограми : Се Прилагодува на повеќе позиции, дозволувајќи му на вашето дете да остане подолго свртено наназад, повеќе од 2 години, без потреба од продолжување на седиштето или грчеви на други патници. Ремен со 5 Точки со ограничување од 65 килограми : Чувајте го вашето дете подолго во ремен! Овој ремен е тестиран до продолжена тежина од 65 килограми. Лесно За Читање Ниво На Мушка : Ви Дава мир на умот седиштето е инсталирано под правилен агол. Подлога за Седишта Што Се Перат во машина : подлогата за седишта што Може да се Избрише и да се пере во машина за лесно чистење. Едноставно поместете го потпирачот за глава со едната рака за да ја прилагодите висината и темпераментот во еден чекор. Everstage dlx го сместува целото семејство со прилагодување на повеќе позиции, дозволувајќи им на децата да возат задно лице повеќе од 2 години без да го продолжат седиштето или да ги грчат другите патници. Супериорно Безбедносно Тестирање : Гордо тестирано над индустриските стандарди пред, странични и тестови за влијание на превртување. Нашиот иновативен систем За Брава Easy Click® лесно се преклопува за да постигне 3x поцврста, цврста инсталација наспроти конкуренцијата што може правилно да се обезбеди за неколку секунди, за седиште без мрдање без да мора да влезете во возилото. 5 Позиции За Навалување : Обезбедува 3 опции за израмнување на задниот дел за подобрено вклопување на возилото и 2 опции за навалување напред за удобност. Прилагодете Го Темпераментот однапред : Правилно затегнете го темпераментот со прилагодувачот, погодно центриран на предниот дел на седиштето. Подлога за седишта што се перат во машина и 2 држачи за чаши безбедни за миење садови го олеснуваат чистењето. Нема потреба да го деинсталирате седиштето или повторно да го навојте темпераментот. Олабавете исто толку брзо за лесно влегување и излегување. Дополнително, сите седишта за автомобили Evenflo® вклучуваат поволности за услуги на клиентите На Parentlink како разговор во реално време и бесплатна поддршка за инсталација на видео во живо.Evenflo® Everstage dlx Се-Во-Едно Автомобилско Седиште обезбедува безбедна и незаменлива удобност и искуство во инсталацијата. Нема потреба да го деинсталирате седиштето или да го преиспитате темпераментот! Everstage q доаѓа со лесно читливо ниво на монистра и опции за 5-навалување за подобрено вклопување на возилото и мир на умот. База За Апсорпција на енергија : Дизајнирана да ја компресира и апсорбира енергијата на несреќата, помагајќи да се намали ефектот врз детето. Покривки За ремени : поудобно за детето и штити од иритација на ременот. Расте Со Дете до 120 фунти : единственото седиште што некогаш ќе ви треба, ова седиште е тестирано во режим на засилувач со висок грб до 120 фунти.

Детални спецификации