.

Активни панталони со органски памучни ребра, 3pk

Активни панталони со органски памучни ребра, 3pk

DEN 224.00

Од стока
Во магацинот

Чувајте го вашето мало момче со среќно време преку неговиот ден со овој 3-пакет на органски активни панталони на момчињата од Гербер. Секој пар е направен од 100% овластено органско памучно ребро што е совршен спој на квалитет и одржливост. Бебето мека ткаенина е ОЕКО-Текс овластена за да ви даде мир на умот дека ниту една штетна материи нема да ја допре кожата на вашето бебе. Мајки кои ставаат премија на сите опции за природна облека ги сакаат овие панталони! Ткаенината може да дише за ладно, удобно вклопување дури и на неговите најобични авантури! Нежна еластична лента за половината ги задржува овие пантолони и безбедни. Тој ќе го сака симпатичниот 3Д акцент и креативните уметнички дела. Со три пара да одберете, ќе уживате во мешање и појавување на овие панталони со неговите омилени кошули за да создадете нови и интересни комбинации на облека секој ден. Ткаенината со лесна нега го задржува денот на пералот без стрес. Овој сет прави идеален подарок за нова или наскоро мајка! Вклучува три пара активни панталони. 100% органско памучно ребро. Бебе мека ткаенина е овлак-текс овластена за да ви даде мир на умот дека ниту една штетна материи нема да ја допре кожата на вашето бебе. покриена еластична лента за половината. Лесно вклучено и исклучено. Пафта со 3Д крилни уметнички дела. увезени. Машинско миење / сушење суво.

Детални спецификации