.

Карат Т.В. Diamond Classic 14kt прстен за ангажман на жолто злато

Карат Т.В. Diamond Classic 14kt прстен за ангажман на жолто злато

DEN 13904.00

Од стока
Во магацинот

Регал и романтичен, овој прстен за ангажман на дијаманти ќе го однесе здивот. Модерно во ладно жолто злато, окото е привлечено кон тркалезниот центар за дијаманти, кој стои гордо на врвот на дијамантот. Одговара за кралицата на твоето срце, овој прстен се плени со дијаманти и полиран сјај. Империјал 1 Карат Т.В. Diamond Classic 14 KT прстен за ангажман на жолто злато : Тежина на дијамант : 1 КТ. T.W.Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Setting : Prong Setcrafted in 14kt жолти златни попарни во големини 6-9 не се занимава со дијаманти.

Детални спецификации