.

Bosch OE Speciation Aero Twin Windows Wipper Blade Set

Bosch OE Speciation Aero Twin Windows Wipper Blade Set

DEN 0.67

Од стока
Во магацинот

Bosch 3397007294 OE Специјалност Aerotwin Wiper Blade Set, 600мм/550мм (пакет од 2) рамни и елегантни високо-технолошки пролетни ленти на Aerotwin Заменете ја вообичаената конфигурација на врската и заградата. Се совпаѓа точно со искривување на шофершајбната на возилото. На комплетите за реновирање, искривеноста на пролетните ленти е пресметана специјално за да одговара на шофершајбната на возилото. Механизмот за прицврстување на новиот стил со адаптерот за брз клип му овозможува на рамниот бришач на аеротвин лесно да се закачи во нормални раце на бришачите. Едноставно закачете ја раката на бришачот во адаптерот, менувањето на сечилото на бришачот останува лесно како и секогаш. Карактеристики и придобивки : Докажан квалитет на Aerotwin како оригинална опрема врвен квалитет на бришење низ целиот шофершајбна благодарение на прилагодените пролетни ленти подолг животен век на услугата, поради дури и притисок на контакт, помалку бучава од ветер во споредба со конвенционалните бришачи на бришачите, мазно работење на бришачката усна за уште подобри бришачки перформанси Брза и лесна промена на бришачот со помош на адаптер за брз клип Високи нивоа на задоволство на клиентите заради врвната технологија и атрактивната оригиналната опрема за дизајн Bosch OE специјалитет Аеро Близначки прозорец за бришење на сечилото, 600мм/550мм.

Детални спецификации