.

Пазарна домат Чедадар Биске, Оз

Пазарна домат Чедадар Биске, Оз

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Marketide Tomatim Cheddar Bisque има кремаст свеж вкус на домати, кој е нагласен со навестувања на босилек и други здрави состојки. Ова сето американски класичен удобност храна е направена со грижа. Одлично е за брзи и лесни оброци дома или во канцеларија. Направете го оброк и сервирајте го со сирење на скара, свежа салата или едноставно уживајте во неа. Тоа е одличен извор на протеини, витамин А и калциум. Доаѓа во микробранова безбедна контејнер, така што можете едноставно да загреете 3 до 4 минути и да уживате во висококвалитетен, ресторански стил домат чедари бискулна супа. Ние сме посветени да испорачаме свежина што можете да ја вкусите и да ја видите. Marketide нуди најдобро во свежа храна, загарантирана со, работејќи во партнерство со земјоделци, пекари и готвачи за највисок квалитет, автентични состојки и омилени рецепти. Упатства за загревање : Капакот и филмот Stovetopremove и филм, истурете ја содржината во тенџере. Гответе над ниска до средна топлина, мешајќи нежно додека не е топло.microwaveremove Капакот и излупете го филмот за да се пропушти. Микробранова печка на високо ниво помеѓу 3 до 4 минути или додека не се загрее, мешајќи еднаш за време на загревањето. Пазарна домат Чедадар Биске : Супа од домати бискусна со вкус на чеда. Контејнер безбеден со микробранови. Одличен извор на витамин A. Нето тежина 16 мл.

Детални спецификации