.

Acdelco Кочница Мајстор Цилиндар Одговара изберете: CHEVROLET ЕКСПРЕС G1500, GMC SAVANA

Acdelco Кочница Мајстор Цилиндар Одговара изберете: CHEVROLET ЕКСПРЕС G1500, GMC SAVANA

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Ацделко Професионалните Главни Цилиндри за Сопирање користат И алуминиумски и железни одлеаноци, што ги прави висококвалитетна замена за многу возила на патот денес. Овие главни цилиндри содржат и етилен Пропилен (ЕПДМ) и стирен бутадиен (СБР) гумени компоненти за да обезбедат супериорна отпорност на топлина, корозија и истекување. Професионалните Цилиндри За Сопирање ACDelco Се подготвени да крварат на клупата и да се инсталираат веднаш надвор од кутијата - не е потребно склопување. Овие врвни резервни главни цилиндри за замена на сопирачките се произведени за да ги исполнат вашите очекувања за вклопување, форма и функција. Главниот Цилиндар за Сопирачки ACDelco Ги Исполнува барањата за перформанси на сопирачките НА SAE J1153 и J1154 тестирање, обезбедувајќи сигурност и квалитет. Тестиран притисок за да се обезбеди безбедно и сигурно сопирање. Спецификации од леано железо и алуминиум, без дополнителен стрес на монтажата за зголемување на сопирачката. Геометриската толеранција гарантира дека телото и пластичниот резервоар се совпаѓаат за правилно вклопување. Склопување на клипот и враќање на пружината помагаат да се спречи влечење на сопирачката, што може да предизвика предвремено абење на подлогата за сопирачките.

Детални спецификации