.

Нурисон Гроздобер Дома Апстрактно Сино 3'9 5'9 Област Килим

Нурисон Гроздобер Дома Апстрактно Сино 3'9 5'9 Област Килим

DEN 0.67

Од стока
Во магацинот

Класичниот стил е доведен до модерното време со Гроздобер Домашна Колекција. Безвременските персиски и едноставни апстрактни дизајни на килими се сликовито испечатени во низа богати и пригушени бои, кои се завршени со уметничко вознемирување што додава моментален карактер во вашиот дом. Овие рамни килими се подобрени со вграден нелизгачки грб што додава безбедност на тврдите подови. Изберете од различни големини, вклучувајќи килими за тркачи за кујна и ходник до стандардни килими 5х7 и 6х9 за дневната соба и спалната соба. Шармантна, пријатна, крајбрежна. Овој апстрактен килим од Гроздобер Домашна Колекција зема релаксиран пристап кон модерен дизајн. Линеарна сина шема во стил на воздушна четка е отпечатена на посветла сина земја, создавајќи фокусна точка што привлекува внимание за целиот мебел на вашата соба. Овој модерен килим вклучува не-лизгачки грб што ве штити вас и вашите најблиски од лизгање на тврди подови. Модерен килим со печатена, апстрактна линеарна шема. Лесна, рамна ткаена конструкција. 100% полиестерски предива прават чистење на ветре. Интегрирано нелизгање назад за безбедност на тврди подови. Изберете од различни големини за вашата дневна соба, кујна, ходник или спална соба. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.

Детални спецификации