.

Трговска марка ликовна уметност „посветла гнездо сиво“ платно уметност од Кристин О’Брајан

Трговска марка ликовна уметност „посветла гнездо сиво“ платно уметност од Кристин О’Брајан

DEN 0.33

Од стока
Во магацинот

Уметник : Кристин О'Бриенс Субјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црна и жолта линија уметност над сива позадина. Кристин О Брајан е уметник и дизајнер на графичка површина. Кристин ја носи својата разновидна уметничка вештина поставена за да произведе апстрактни колекции на современи дизајни низ широк спектар на украси за дома, додатоци и други производи. Подигнат само северно од Бостон, м -р, Кристин дипломирала на Државниот колеџ Салем со диплома за комуникации и графички дизајн и се качил на дизајнерска кариера. Таа има скоро 20 години искуство во дизајнирање на печатени и онлајн графика. Инспирирана од текстурите и формите што се наоѓаат во природата, Кристин сака да фотографира, слика, колаж, дигитално манипулира и експериментира дека ги комбинира сите овие елементи во различни степени за да создаде современи, координативни колекции. Таа работи од своето студио во студиото Портер Мил во Беверли, м -р. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. црна и жолта линија уметност над сива позадина.

Детални спецификации