.

24-ПАНТАЛОНИ; ДАМИ ИСКАЧУВАЊЕ

24-ПАНТАЛОНИ; ДАМИ ИСКАЧУВАЊЕ

DEN 383.84

Од стока
Во магацинот

Панталонот за искачување од серијата дами 24-7 е направен со најсовремена механичка ткаенина за истегнување за лесно движење и супериорна удобност. Ткаенината отпорна на дамки и избледување има издржлив третман отпорен на вода за заштита на почвата и влагата. Има вметнати товарни џебови и дискретни засилени колена за рационализиран изглед, џеб за паѓање со лесен пристап зад секој џеб од караго во кој се сместени повеќето мобилни телефони, засилени 1 1/2" широк преден нож/помошни џебови за фенерче, 2" широки јамки за ремени со држачи за значки на предните јамки, препоните со шипки и внатрешни џебови за колена за опционални влошки за колена. ТРУ-СПЕЦИФИКАЦИЈА 24-7 ПАНТАЛОНИ; ДАМИ ИСКАЧУВАЊЕ.

Детални спецификации