.

Темноцрвена Селина Потресена Област Килим, Сина Слонова Коска, 6'9'

Темноцрвена Селина Потресена Област Килим, Сина Слонова Коска, 6'9'

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Темноцрвена Колекција На Килими Богата Со Текстура Теписи Со Шаблони Космополитската Колекција На Сафавиех прикажува суптилни гравирани обрасци во мек, дебел исечен куп. Примамливо и примамливо на допир, Килимите Од Космополитската област брануваат со богати текстури нагласени во нежни нијанси на сина, сива, крем и беж. Потресената патина дава гроздобер изглед на овој освежувачки класичен дизајн. Космополитот е моќен со користење на ултра-меки синтетички предива за долготрајна елеганција и удобност под нозете. Боја : Сина/Слонова Коска. Големина : 6 'х 9'. Моќта Се Појави Во Турција. Висина На Купот : 0,25. 90% Полиестер Обоен Во Вселената, 10% Полиестер За Намалување. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. Внатрешна Употреба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме. Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; назад-тркалање или обратно тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на наборите во тепихот во вашата област; дозволете доволно ти. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Детални спецификации