.

Оли-забавен повеќенаменски занаетчиски материјал, 12-двор, гума за џвакање со меурчиња

Оли-забавен повеќенаменски занаетчиски материјал, 12-двор, гума за џвакање со меурчиња

DEN 3.33

Од стока
Во магацинот

Oly-Fun, "Сè што е материјал ", е еден од најлесните, најразновидните материјали што некогаш ќе ги најдете. Можете да го шиете, лепете, ставете го, ставете го или врзете го. Можете да напишете на неа, да го насликате, да го украсите, да го запечатите или да го мраз. Можете да ножици, ротари или да умрете да го исечете. Единствената работа што нема да направи е да се кара, солза или да избледи, па не се мачи да го искривуваш. Оли-забавен неткаен материјал може да се користи за најразлични проекти. Како неткаен, тој е сличен на материјалот што се користи во хируршки маски, сепак, OLY-Fun не е тестиран или одобрено за медицинска употреба или можности за филтрација. Користете и предната и задната страна - без бело јадро или задна страна . Добра вредност решение за украсување на одмор и настани, костуми, детски проекти и активности . Лесно шиење, не е потребно зачувување . идеално за широк спектар на затворен и затворен простор и Надворешни употреби . Еднократен лист OLY-FUN е неткаен 65 GSM, додека комерцијално произведени хируршки маски обично се изработени од 3-пар 25 GSM неткаен со дополнителна додадена филтрација. Забележете, домашните маски не се замена или замена за медицинска опрема N95.

Детални спецификации