.

Дорман ТИ85490ПР Преден Внатрешен Крај На Прачката За Вратоврска За Специфични Модели На Форд, Избери Црно Вклопување: 2009-ФОРД ФОКУС

Дорман ТИ85490ПР Преден Внатрешен Крај На Прачката За Вратоврска За Специфични Модели На Форд, Избери Црно Вклопување: 2009-ФОРД

DEN 3036.16

Од стока
Во магацинот

Овој крај на прачката за вратоврска директно ја заменува оригиналната прачка за вратоврска на опремата на одредени апликации на возилото. Тој претрпе водечки процес на евалуација во индустријата за да обезбеди непречено, безбедно работење. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Сигурна замена - ова склопување на крајот на прачката за вратоврска директно ја заменува оригиналната опрема за специфични апликации на возилото. Издржливо дизајнирано-фабрички запечатено и прецизно фалсификувано куќиште се спротивставува на идната корозија. Сигурно дизајниран-изграден за да се намали стапката на абење и да се обезбеди целокупната сила. Доверлив квалитет-поддржан од тим професионални инженери и специјалисти за контрола на квалитетот во Соединетите држави. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Фокус : 2009, 2010, 2011. Одговара Изберете : 2009-2011 ФОРД ФОКУС и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Детални спецификации