.

Јасухиро Такачи Црн Чадор И Бел Чадор Платнена Уметност

Јасухиро Такачи Црн Чадор И Бел Чадор Платнена Уметност

DEN 358.40

Од стока
Во магацинот

Уметник : Јасухиро Такачисубјект : Архитектура Стил : Модерен многу фотографи чии дела сега висат во уметнички галерии некогаш биле откриени на 1x. Тоа?не случајно уметничките директори, уредниците на книги и списанијата ширум светот користат фотографии од 1x фотографи. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален стилски декор, Ликовната Уметност со Заштитен Знак нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена ѕидна уметност која сигурно ќе го надополни секој стил. Ние обезбедуваме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до пејзажи што го одземаат здивот. Со асортиман на големини и стилови како Што се Врамени, Сплетени Врамени, Панел, Алуминиум, Дрвено Платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, Заштитен Знак Ликовната Уметност прави професионално рачно изработена, подготвена да обеси ѕиден декор на кој ќе му се восхитуваат во годините што доаѓаат!ВАЖНО : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој од нашите производи. Трговска Марка Ликовната Уметност е посветена на обезбедување на потрошувачот со апсолутно најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, кои ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес за Контрола на Квалитетот. Трговска Марка Ликовната Уметност е регистрирана трговска марка заштитена со . Закон за трговска марка и енергично ќе се брани. Јасухиро Такачи "Црн Чадор И Бел Чадор" Платно Уметност.

Детални спецификации