.

Завалета „безвременски“ платно уметност

Завалета „безвременски“ платно уметност

DEN 0.33

Од стока
Во магацинот

Уметник : Zavaletasubject : Abstract Style : Modern & Modernural Product Тип : Галерија обвиткано платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактно истражување на бојата и формата. Истакнати бои : светло сина, бела, сина магистерска ликовна уметност е компанија која патува низ целиот свет за да го донесе најдоброто во ликовната уметност од извонредни уметници од различни земји. Тие веруваат дека уметноста е духовитост на светот, дека тоа ја претставува нашата човечка суштина. МФА работи претежно со латинска уметност. Прикажува среќен поглед на животот, претставен со светли убави бои, музика, танц, loveубов, надеж и среќа, давајќи чувство дека можеме да ги надминеме сите тешкотии со сите убави работи што сè уште ги имаме во животот. Уметничките мајстори што ги носи Финеарт е многу работи : шарени, современи, секси, емотивни, музички, романтични. Да се ​​направи сè што е убаво и полно со радост. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Завалета „безвременски“ платно уметност.

Детални спецификации