.

Earthbath® Без Мирис Хипо-Алергенски Марамчиња За Чешлање За Броење Мачки И Кучиња

Earthbath® Без Мирис Хипо-Алергенски Марамчиња За Чешлање За Броење Мачки И Кучиња

DEN 207.52

Од стока
Во магацинот

earthbath® Хипоалергични Марамчиња за Чешлање безбедно и лесно избришете ја нечистотијата и мирисот помеѓу бањите. Рачно чисти миленичиња? валкани шепи и подвлакно. Отстранете го првутот, лигавењето, испуштањето и прилепувањето од играње во непознатото. Благите средства за чистење го дезодорираат, освежуваат и чистат бидејќи егзотичниот хавајски авапухи го условува палтото и дава здрав сјај. Алое вера и витамин Е го навлажнуваат и палтото и кожата. Безбедно за сите животни постари од 6 недели. Мерки На претпазливост : Избегнувајте контакт со очите. Производот е наменет исклучиво за употреба на палто и кожа. Темелно исплакнете со чиста вода доколку дојде до контакт со очите. Чувајте подалеку од дофат на деца. Ако го проголтаат (луѓето), консултирајте се со лекар. Она што влегува во нашите производи е исто толку важно како и она што го прави?т. овој производ не содржи сапун, глутен, ДЕА, парабени, синтетички бои, сулфати или фталати и е без суровост кон животните, за подобро капење секој пат. Earthbath® Мирис Слободен Хипо-Алергенски Чешлање Марамчиња За Мачка И Куче 28 Брои.

Детални спецификации