.

Дијамант Стерлинг Сребрен Полиран Прстен

Дијамант Стерлинг Сребрен Полиран Прстен

DEN 3.00

Од стока
Во магацинот

Прекрасен, сребрен и родиум обложен, дијамантски прстен кој е задолжителен за секоја колекција. Овој прстен има блескав асортиман од 0,135 cttw. бели дијаманти кои блескаат дење или ноќе. Помалите камења се ставаат во поставки за штица за цврсто, сигурно држење, додека поголемите камења се ставаат во рамка за уникатен дизајн. Достапно во големина 10. Изразете се на уникатен и забавен начин Со Новата Колекција Изрази Што Може да се Редат. Изберете од стотици прстени што можете да ги измешате, совпаѓате и редите заедно, што ќе ви овозможи да го промените вашиот стил во еден момент. Изразите што се редат нудат накит изработен од сребро, живописно емајлиран, 14 каратно позлатен, украсен со прекрасни дијаманти и/или скапоцени камења и многу повеќе.Метална Тежина : 1,17 Грама Накит Тип : Стил На Финирање : Редење Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Стерлинг Сребрена Боја : Ширина на Бела Лента : 2,25 Ммринг Големина : 10дијамантски Детали : Облик : Тркалезна Тежина : 0,135 cttwquanty : 24, 6 Поставување накит : Пронг, Безелјашиот предмет пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со Бел лак, совршен за чување Или Давање подароци.Земја На Потекло : Индија Наредени Изрази Дијамант Стерлинг Сребрен Полиран Прстен : Изработен Во Стерлинг сребрени изрази брендполирана завршница.117 кт. т.в. дијамант достапен во повеќе големини.

Детални спецификации