.

Монако Дурвард Традиционална Област Килим, Виолетова Светло Сина, 8' 10'

Монако Дурвард Традиционална Област Килим, Виолетова Светло Сина, 8' 10'

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекција килими од монако Метро-Модерна Област Килими со Слободен дух и живописно обоени, Колекцијата Сафавиех Монако дава бохо-шик талент на фантастични мотиви и класични дизајни на килими. Современите преференции за декор се препуштаат на трендовскиот стил и зависниот изглед На Монако. Моќ-се наѕираше користејќи меки, издржливи синтетички предива создавајќи избришана-ткаат патина која додава карактеристичен карактер на декор во собата. Направете луксузна изјава во вашиот дом до вашите гости со килимите во оваа колекција. Килимите Од Монако се совршен додаток во вашиот дом за стилска надградба. Боја : Виолетова/Светло Сина. Големина : 8 'х 10'. Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 0,5 инчи. Полипропилен. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се спречи менување и лизгање. Внатрешна Употреба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме. Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; назад-тркалање или обратно тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на наборите во тепихот во вашата област; дозволете доволно ти. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Детални спецификации