.

Трговска марка ликовна уметност „есенски заминува во платното на сенките“ од Дејвид В. Полар

Трговска марка ликовна уметност „есенски заминува во платното на сенките“ од Дејвид В. Полар

DEN 2601.60

Од стока
Во магацинот

Уметник : Дејвид В. Поларсубјект : Сè уште начин на живот : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарени лисја над црна позадина. Истакнати бои : црна, светло сина, бела, сива, црвена, зелена, вино што ја опфаќа работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ги зајакнат вашата линија на производи или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шарени лисја над црна позадина.

Детални спецификации