.

Трговска марка ликовна уметност „срцата се платно на Трамп“ од Милаис

Трговска марка ликовна уметност „срцата се платно на Трамп“ од Милаис

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Уметник : Милаис Предмет : People Style : Trational Prowuct Type : Gallery-завиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има три жени кои седат околу маса. Истакнати бои : црна, тен, сива, кафеава Сер Johnон Еверет Милаис, 1 -ви баронет,? Пра? Дали е англискиот сликар? И илустратор кој беше еден од основачите на братството пред-рафаелит. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Три жени кои седат околу маса.

Детални спецификации