.

Виго Бел Мраз Сад Мијалник И Ѕид Монтирање Тапа Во Собата, Хром

Виго Бел Мраз Сад Мијалник И Ѕид Монтирање Тапа Во Собата, Хром

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

Мијалникот за стаклени садови Виго Бел Мраз со хромиран сет за тапа за монтирање на ѕид ќе донесе едноставно модерен талент во вашата бања. Стаклениот сад VG07043 има проѕирна, мека бела боја, создавајќи светол нов изглед за вашата бања. Цврсто калено стакло конструкција. Виго Бел Мраз Сад Мијалник И Ѕид Монтирање Тапа Во собата, Хром : цврсто калено стакло изградба. Стакло отпорно на гребење. Непорозна површина за да се спречи промена на бојата и избледување. Отпорна на дамки, лесна за чистење површина. Полиран стаклен ентериер со текстура надворешност. Инсталација над шалтер. 1 3/4 " стандарден отвор за одвод. Цврстата месинг конструкција обезбедува издржливост и подолг век на траење. Завршувањата на виго се спротивставуваат на корозија и оцрнување, надминувајќи ги стандардите за издржливост на индустријата. Висококвалитетниот керамички диск кертриџ обезбедува употреба без одржување. Лесна инсталација на славина со една дупка. Притисок на водата тестиран за индустриски стандард. 2.2 стапка на проток НА ГПМ. Вклучени се сите хардвер за монтирање и топли/ладни водни линии. Стандард САД водовод 3/8 " врски. Вклучува цврст месинг скокачки одвод и цврст месинг монтажен прстен, и во соодветна завршница. Мерења на мијалникот : Дијаметар : 16 1/2"; Висина : 6"; Дебелина На Стаклото : 1/2". Мерења на славината : Достигнување На Изливот : 8 3/8"; Ширина На Рачката Од Центар До Центар : 8"; Ширина На Предната Плоча : 11"; Висина На Предната Плоча : 3 1/8". Овој сет За Садови И славини Виго е c UPC и NSF-61 сертифициран од IAPMO. Ограничена Доживотна Гаранција.

Детални спецификации