.

Прстен на прстен од жолто злато од злато и дијамант

Прстен на прстен од жолто злато од злато и дијамант

DEN 3.33

Од стока
Во магацинот

Прославете го месецот на вашето раѓање со овој 14 карат жолто злато прстен. Овој впечатлив прстен е украсен со 6x4mm овален во форма на зелена перидот скапоцен камен и дијамантски акцент за прекрасен изглед. Овој прстен за месец на раѓање во август доаѓа во големина на прстот 9, а скапоцен камен тежи 0,55 CTTW.metal Тежина : 2 Грамсјеверија Тип : Стил на фининг : Gemstone and Diamond Ringgender : Women's Metal : Goldgold Karat : 14 Karatmetal Color : Yellow Bodiumband Sidth : 2mm Ring Size : 9 Dimensions : Ring Top Length 6mm, Top Width 12mm< 2mm thick Solid Gemstone Details : Type : Peridot Birthstone Month : August Color : Green Shape : Oval Size : 6mm x 4mm Weight : 0.55 cttw Quantity : 1 Jewelry Setting : Prong Diamond Details : Shape : Round Size : 1mm Weight : 0.01 cttw Quantity : 2 jewelry Поставување : Prongyour Item пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или подароци.

Детални спецификации