.

Пустинска Суштина - Паста За Заби - Чајно Дрво Белење Нане-6. Оз

Пустинска Суштина - Паста За Заби - Чајно Дрво Белење Нане-6. Оз

DEN 103.52

Од стока
Во магацинот

Белење на пустинска суштина плус природно масло од чајно дрво паста за заби користи природни состојки за нежно чистење на забите, отстранување дамки и освежување на здивот. Со висококвалитетни компоненти како природни масла од чајно дрво и екстракт од зимзелена боја, оваа паста за заби е ослободена од многу штетни или непотребни адитиви. Работејќи со едноставни состојки, пустинска суштина природно белење на масло од чајно дрво плус паста за заби ги остава забите чисти и полирани со свеж здив од нане. Видете ја етикетата за предупредувања. Вклучува еден 6,25 мл. Цевка за белење на пустинска суштина плус природна паста за заби од масло од чајно дрво.земја на потекло : соединети држави млечни производи бесплатно : даис без глутен : да гмо бесплатно : да веган : јесизе : 6,25 озпак од : 1 единица за продажба : секоја состојки : калциум карбонат;глицерин;вода;аква;гаултерија прокумбенс;зимзелена;масло од лисја;мелалеука алтернатифолија;чајно дрво;лисна вода;карагенан;натриум лауроил саркозинат;бамбуса арундинацеа матичен прав;филостахис бамбусоиди сок;цинк цитрат;сок од лист од алое барбаденсис;калциум аскорбат;витамин ц;еквизетум;екстракт од лист арвенсе;конска опашка;натриум бикарбонат;морска сол;фитинска киселина;стевиа ребаудијана лист/матични клучни зборови : чиста;нане;полски;едноставен;зимзелена направена со инхерентно чистење на ботанички производи, оваа паста за заби без флуор ја осветлува вашата насмевка, истовремено помагајќи да се одржат здрави забите и непцата. Екстрактите Од Сода Бикарбона и Бамбус помагаат да се отстранат дамките од површината и да се избелат забите. Цинк Цитрат помага да се намали акумулацијата, додека Чистото Австралиско Масло Од Чајно Дрво помага во борбата против шеќерните киселини што формираат празнина. Остава здив убаво свеж со излив на ладна Зимзелена Нане. Не-Гмо Сертифициран, Без Глутен, Без Суровост, Вегански, НЕ : Состојки Добиени Од Животни, Тестирање На Животни, Парабени, Фталати, Вештачки Бои или Мириси, СИЛИКОНИ, ЕДТА, Пропилен гликол, Минерално Масло, Нафта, Парафин или Фосфати.

Детални спецификации