.

Krusteaz Protein Pancake & Mix за печење, Oz Box

Krusteaz Protein Pancake & Mix за печење, Oz Box

DEN 85.44

Од стока
Во магацинот

Новата мешавина од палачинка и печење во Krusteaz е преполна со цело зрно и протеини и ги прави сите ваши омилени. Со основни состојки можете брзо да направите палачинки, вафли, мафини, колачиња, бисквити и многу повеќе! Тие велат дека дома е таму каде што е срцето. За нас, тоа е северозападниот дел на Пацификот - место познато по својата природна убавина и избалансиран начин на живот и каде избравме да го започнеме нашиот семеен бизнис. Исто така, тоа е инспирација зад храната што ја правиме. Направени со вистински состојки, 100% брашно од цело зрно и срдечно протеини, нашите палачинки, мафини и микробранови мешавини го олеснуваат добро да го хранат семејството, каде и да е вашиот дом. Вметнување на протеински мешавина од сите намени за да го поттикнете денот со вкусна храна кои се лесни за правење колку што се хранливи. Krusteaz протеинот и миксот за палачинка се совршени за палачинки, вафли, мафини, колачиња, бисквити и многу повеќе. Срдечна и хранлива мешавина од сите намени што не компромитира за вкус . 10 грама протеини по порција. 100% брашно од цело зрно. Нема вештачки вкусови, бои или конзерванси.

Детални спецификации