.

Dorman CAS29054PR Предна Десна Долна Задна Контрола На Суспензијата Черупка За Специфични Мини Модели, Сива

Dorman CAS29054PR Предна Десна Долна Задна Контрола На Суспензијата Черупка За Специфични Мини Модели, Сива

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Оваа черупка за контрола на суспензијата е прецизно дизајнирана и ригорозно тестирана за да обезбеди сигурна замена за оригиналната опрема на одредени возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена-се вклопува и врши како оригиналната опрема черупка на одредени возила. Сигурно вклопување-прецизно-дизајнирано за да одговара на дизајнот и димензиите на оригиналните компоненти. Издржлива конструкција-произведена според строги стандарди користејќи цврсти, безбедни материјали. Ригорозно тестирани-темелните мерки за контрола на квалитетот обезбедуваат долговечност. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Мини Купер : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015.

Детални спецификации